• Wpisów: 69
 • Średnio co: 38 dni
 • Ostatni wpis: 3 lata temu, 11:16
 • Licznik odwiedzin: 10 219 / 2697 dni
 
myszonek
 
PO sesji jest i więcej czasu (bo obrona we wrześniu :p) więc trzeba nadrobić zaległości w czytaniu. Jako, że bibliotekę mam po drugiej stronie ulicy, postanowiłam tam zajrzeć.
W dziale nowości znalazłam książkę, w której uwagę przykuła okładka-makabryczna. I opis "na tyłach".
"Grobowy zmysł" Charlaine Harris .
POmyślałam, horror dla nastolatków-nic nowego. Dziewczynę trafia piorun, od tej pory widzi ostatni chwile zmarłych, potrafi ich odnaleźć. Przyjeżdża do małej wioski, gdzie trafia na sprawę, która wydaje się prosta, a okazuje się śmiertelnie niebezpieczna. Takie bla bla bla.
Skoro jednak przyniosłam to tomiszcze do domku, a książki czytam zawsze w całości, postanowiłam przebrnąć. I mimo amerykańskiego kilmatu (który mnie wkurza) to naprawdę fajne czytadło, z ciekawym zakończeniem, wątkiem miłosnym i detektywistycznym. Lekkie i przyjemne-Polecam

352x500.jpg

i opis

Martwi leżą dosłownie wszędzie. Harper wyczuwa ich grobowym zmysłem.

Harper zarabia na życie czymś w rodzaju słuchu i węchu, ale…metafizycznego. „Czuje” człowieka, który wybrał się na polowanie ze swoim wrogiem i od lat leży w zaroślach pod tamtym drzewem. Widzi kości pechowej kelnerki, co obsługiwała niewłaściwą osobę i skończyła pod dachem opuszczonej rudery. Słyszy historię nastolatka, który wypił za dużo w nieodpowiednim towarzystwie. Podły los zgotował mu płytki grób w sośniaku.

Gdzieś tam, wśród zwłok zakopanych w ogródku, zatrzaśniętych w bagażnikach porzuconych aut, obciążonych blokami cementu i zatopionych w jeziorze, może być jej siostra.

MOże czytadło nie powala inteligencją, jednakże trzyma w napięciu. Do połknięcia w jeden wieczór
Słońca życzę,
Myszonek

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  Świetnie :) Zaraz ją skończę i z niecierpliwością czekam na trzecią część, aż pojawi się w bibliotece. Polecam zacząć od początku, czyli od książki "Anioły śniegu", też świetna :)
   
 •  
   
  Widzę, że mamy podobny gust literacki ;) Ja obecnie czytam "Jezioro krwi i łez" Jamesa Thompsona. "Grobowy zmysł" czytałam, również mi się spodobała ta książka :) Słoneczko u mnie dogrzewa bardzo, w końcu czuć lato, tylko teraz trudno w pracy wysiedzieć ;)
  Pozdrawiam!
   
 •  
   
  świetny blog,zapraszam do mie moze ci sie spodoba :)) ♥